بیوگرافی

بیوگرافی مارک داگلاس

مارک داگلاس تریدر و نویسنده کتابهای معامله گر منظم و تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی با کمک روانشناسی صنعتی به معامله گران رویکرد منحصربفردی در بازار مالی می آموزد که هر معامله گری یک بازار است ، باید چه کاری انجام دهد، چگونه باید فکر کند تا به یک معامله گر موفق مداوم تبدیل شود.

مارک داگلاس کیست؟

مارک داگلاس ( Mark Douglas )فارغ التحصیل از دانشگاه ایالتی میشیگان در رشته‌های علوم سیاسی و ارتباطات ،مدیر عامل شرکت بیمه حوادث تجاری بود و درآمد بسیار بالایی از این شغل داشت اما علاقه او نسبت به تجارت سبب شد در اواخر دهه 70 از موقعیت شغلی خود استعفا دهد و شروع به تحصیل کند تا اینکه موفق شد بعنوان کارگزار شرکت مریل لینچ (Merrill Lynch) در هیئت مدیره معاملات شیکاگو فعالیت کند.

مهمترین قسمت زندگی داگلاس شروع شده بود و او با فعالیت در حرفه کارگزاری در بازارهای مالی متوجه شد که معامله گران هیچ تصوری از حرکت بازار در آینده ندارند و سعی می کنند نظرات خود را تحمیل کنند و ممکن است حتی با شکست مواجه شوند .

او به این نتیجه رسید که پیش بینی جهت بازار بسیار پیچیده تر و دشوارتر از چیزی است که تریدرها در مورد آن حرف می زنند و همین سبب شد که به تفکری تازه در مورد تحلیل های خود قبل از معامله  ،حین معامله و بعد از خروج از معامله دست یابد و نوشتن تحلیل های ذهنی روزانه خود شروع نوشتن کتاب معامله گر منضبط شود.

روانشناسی مارک داگلاس

چندین سال تجربه و مشاهدات مارک در شغل بروکر کارگزاری سبب شد تجارب هیجان انگیزی بدست آورد و روانشاسی مارک داگلاس را در صنعت سرمایه گذاری ایجاد کند.

او متوجه شد که روانشناسی در بازارهای مالی اهمیت زیادی دارد و ذهن می تواند عملکرد خارق العاده ای داشته باشد، بدین صورت که ابتدا او نمی دانست به چه فکر می کند یا با چه احساسی تصمیم میگیرد یعنی در قبل ، حین و بعد از هر معامله باید بداند که به چه چیزی فکر میکند تا بتواند از سیگنال معتبری استفاده کند .

این رویکرد منحصر بفرد و تعیین روانشناسی ذهن سبب شد تادر 1980 او کتاب معامله گر منظم را تدوین کند در این بین پائولا بعنوان ویراستار در هر پاراگرافی که مارک می نوشت به او کمک می کرد.

 آنها تجربیات روانشناسی تجارت خود را در معامله گری بصورت سمینار ها و کارگاه های آموزشی در سراسر دنیا در اختیار افراد قرار دادند و بعنوان مربی معامله گری به سرمایه گذاران کمک کردند تا بصورت مداوم بهترین نسخه خود در سرمایه گذاری شوند.

کتابهای مارک داگلاس

در زندگی نامه مارک داگلاس  کتابهای  «Trading in the Zone» و همچنین «The Disciplined Trader»بعنوان اثر ماندگار ثبت شده اند .

امروزه در فروشگاه های کتاب سراسر دنیا کتاب معامله گر منضبط و تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی به زبان های مختلف ترجمه شده و خرید کتابهای مارک داگلاس بصورت چاپی ، صوتی و الکترونیک PDF وجود دارد.

گروه مستر سیگنال اقدام به تحلیل این کتابها و دانلود رایگان کتابهای مارک داگلاس برای علاقه مندان و معامله گران در سایت خود و کانال آپارات و یوتیوب نموده است.

بنظر میرسد کتابهای او در روانشناسی کمک عظیمی به افراد در بازارهای مالی نموده تا آنها علاوه بر اینکه در بازار پیروز باشند در زندگی خود نیز دستور العمل او را بکار ببندند و در همه امور از بقول وارن بافت از ذهن ماشین اثبات باورها بدرستی استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا