کتاب بازارهای مالی و سرمایه گذاری

تحلیل کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی

کتاب تحلیل تکنیکال بنیادی یا ذهنی که نام اصلی آن ( Trading in the zone ) است یکی دیگر از اثار مارک داگلاس می باشد که به معامله گر کمک می کند ذهن خود را ارتقا دهد بطوری که با اعتماد به عملکرد خود و تمرکزروی اطلاعات موجود بازار ، بی هیچ تریدی و بدون ترس از رفتار بازار معامله گری نمایند و یک  نتیجه منحصربفرد برای خود رقم زند.تفسیر رایگان کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال ذهنی مسترسیگنال برای آنهایی که می خواهند تفکر ذهنی خود را در مورد پول تغییر دهند، تاثیرگذار خواهد بود.

کتاب تحلیل بنیادی ذهنی اثر مارک داگلاس

کتاب تحلیل بنیادی ذهنی اثر مارک داگلاس در کنار اثر دیگر او یعنی کتاب معامله گر منظم به تریدرها کمک می کند از ساختار ذهنی قبلی خود خارج شده و ساختار جدیدی را برای موفقیت در بازارهای مالی  در ذهن خود بنا نمایند.

اولین سدی که اجازه موفقیت به معامله گر را نمی دهد ترس است زمانی که شما میخواهید ملکی بخرید یا یک ماشین کافی ست به تجربه دیگران توجه کنید و یک چارچوب برای خود ایجاد و خرید خوبی انجام دهید اما در بازارهای مالی چون ارزدیجیتال ، بورس و … شما نمی توانید از الگوهای دیگران بخوبی استفاده کنید ذهن کمال گرا و عجول اجازه نمی دهد خارج از منطق کارکنید .

برای موفقیت در بازارهای مالی مارک داگلاس می گوید باید ازتفکر ذهن ترسوی خود بیرون بیایید و بر روی اطلاعات موجود تمرکز کنید و کاری به این نداشته باشید که پول از کجا می آید فقط به استراتژی خود اعتماد کنید ، از رفتار نابسامان بازار نترسید و موقعیت های کسب سود را دریابید.

تحلیل بنیادی مارک داگلاس+ PDF

در برخی از سایت ها خرید PDF  کتاب تحلیل بنیادی ذهنی با هزینه مشخصی در اختیار افرار برای دانلود قرار دارد و افرادی که به قانون پرداخت بها اعتقاد دارند می توانند آن را خرید نمایند.دانلود رایگان کتاب تحلیل بنیادی به شما کمک می کند اگر از دسته افرادی هستید که اول باید کتاب را بخوانید و بعد از آن تفسیر و تحلیل آن را بشنوید می توانید از طریق لینک زیر این کتاب را رایگان تهیه کنید .

سرفصل های کتاب شامل :

 • به سوی موفقیت
 • وسوسه معامله گری
 • قبول مسئولیت
 • استمرار
 • عوامل موثر در درک بازار
 • چشم انداز بازار
 • لبه معامله گری :اندیشیدن در حوزه احتمالات
 • تغییر عقاید
 • ماهیت عقاید
 • تاثیر عقید بر روی معامله گری
 • اندیشیدن مانند یک معامله گر

کتاب صوتی تحلیل بنیادی تکنیکال

کتاب صوتی تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی نوشته مارک داگلاس و ترجمه ریحانه هاشم پور مانند pdf کتاب ،شما را با مطالب آن آشنا و تفسیر و تحلیل آن کمک می کنند تا مفاهیم کتاب را با مثال ها و تجربه تحلیل گر بیشتر و بهتر درک کنید.

در این بخش جلسه اول تا چهارم تحلیل این اثر ارزشمند برای آشنایی شما قرار داده شده است که برای دسترسی به لیست کامل آن می توانید به کانال آپارات یا یوتیوب مسترسیگنال مراجعه و بصورت رایگان دانلود و استفاده کنید.

جلسه اول 

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

خلاصه کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی؟

قوانین طلایی به سوی موفقیت

مارک داگلاس معقتد است که  اولین قدم به سوی موفقیت تغییر ساختار ذهنی ست و  مشکل افرادی که در بازارهای مالی شکست می خورند هوش آنها نیست چرا که آنها بسیار باهوش و منطقی هستند، بلکه مشکل در نحوه تفکر آنها ست یک مفهوم جدا نشدنی در نحوه عملکرد ذهنی آنها وجود دارد که زمینه شکست می شود.

مفهومی که در ذهن آنهاست یک منطق است که با بازار همخوانی ندارد و باعث می شود معامله گربا توجه به تجربیات گذشته تصمیم بگیرد در حالی که بازارهای مالی مجموعه ای از لحظات منحصربفردی است که با تغییر تفکر ذهنی می تواند نتایج منحصربفرد برای خود ایجاد کند.

در ابتدای کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال، داگلاس به سه قانون اشاره می کند که باید با آگاهی، ذهن را با رعایت آنها تغییر دهید:

قانون اول: لازم نیست بدانید برای بدست آوردن پول چه اتفاقی خواهد افتاد

قانون دوم: هر اتفاقی ممکن است رخ دهد‎

قانون سوم : هر لحظه منحصر بفرد است و هر نتیجه ای یک تجربه منحصر به فرد می باشد

بنابراین برای کسب موفقیت، ذهن و باور به معامله گر کمک زیادی می کند به شرطی که در بازارهای مالی ذهن به این سه قانون پایبند شود.

وسوسه معامله گری و خطرات آن

آنهایی که لقب فاتحان بازار را از آن خود نموده اند در زندگی نیز فاتح هستند چرا که آنها اندکی از مردم هستندکه در امور زندگی نیز مانند فاتحان عمل می کنند، آنها جذابیت های معامله گری را درک کرده اند از جمله جذابیت های این حرفه آزادی نامحدود و کنجکاوی آن است ، چیزی که در کودکی وجود داشت و هر کودکی که آن را فهمید، پیروز میدان بود.

داستان خطر معامله گری این است که اغلب افراد از کودکی در برابر کنجکاوی ها منع شده اند و ترسهایشان همزمان با رشدکردن با آنها بزرگ شده و به یک انرژی عاطفی غیر قابل حل  تبدیل می شود بنابراین در گام برداشتن به سوی راهی که مایل هستند حمایت نشده و شکست می خورند. 

مارک معتقداست که تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی در شرایط بازار می تواند کمک کند اما عامل اصلی نیست چرا که تفکر ذهنی معامله گران موفق آنها را به هدف نزدیکتر می کند.

در معامله گری ریسک بالایی و جود دارد که منبع عظیم ضرر کردن است و ممکن است بیش از حد تصور باشد .برای پیشگیری از این آسیب باید بفکر حفاظی بود.

حفاظ ها از نظر مارک داگلاس در معامله گری یک ساختار ذهنی منظم و خاص است که رفتار معامله گر را هدایت می کند تا در بهترین حالت با ریسک بالا روبرو و اقدام نماید.

پذیرش 

تا اینجا ذهن معامله گر متوجه شده که معامله گری علاوه بر جذابیت و آزادی نامحدودی که دارد خطراتی نیز داشنه و باید نسبت به  خطر ترس و خود شیفتگی همیشه آگاه باشد.

اولین قدم در مواجه با یک خطر پذیرش آن است ،پس معامله گر موفق خطرات را با آغوش باز می پذیرد و از آنها استقبال میکند این بدان معنی نیست که ما نیازی به تجزیه و تحلیل بازار نداریم بکله از نظر معامله گران دارای  سود ثابت و دائم علاوه بر مهارت های تحلیل بازار ، طرز فکر درست و پذیرش بالایی دارند.

شکل دهی محیط ذهن

شکل دهی ذهن بعد از پذیرش مشکل و خط کمک شایانی میکند.از ابتدای کتاب داگلاس بر روی موضوع مهمی یعنی ترس توجه نموده و اکنون آن را بازتر می نماید او مسیر معامله گری را به یک جاده تشبیه و احتیاط در مسیر را توصیه می نماید از طرفی ترس از ترسیدن و تمرکز روی پیشگیری از ضرر را خطرناکتر می نامد.

بنابراین باید ذهن یاد بگیرد که ترس و بیان آن و خود شیفتگی در این جاده او را منحرف می سازدپس اگر ترس را مهار کند نیمی از ماجرا تمام است.

برنده یا بازنده 

طبق کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال، یا ذهنی اساسی‌ترین مشکل معامله‌گران این است که نمی دانند که  بازار هیچ رویکرد یا حالت ذهنی خاصی را ایجاد نمی‌نماید.

بازار تنها مانند یک آینه آنچه درون معامله گران است را منعکس می کند. حال آنها می توانند  چشم های خودرا بر روی تصویر واقعی خود در آینه بسته و یا تصمیم بگیرند  که تصویر واقعی خود را ببینید و نقاط ضعف و قوت را پذیرفته و برای حل آن به دنبال راه حل باشند. 

پس اگر بازنده شدید بدنبال خطاهایی باشید که انجام دادید ، آنها را بپذیرد و راه حل را دریابید.

استمرار

استمرار حالت ذهنی ، موضوعی است که در بخشی از کتاب به آن پرداخته شده است و بدین معنی که استمرار چیزی نیست که سعی کنید به آن برسید زیرا سعی در رسیدن خود از تمرکز روی معامله جلوگیری می نماید و شما دائم در حال تمرکز براین موضوع هستید که باید کاری انجام دهید.

از نظر داگلاس وقتی شما در جریان بازار باشید نیازی به تلاش نیست زیرا آنچه که لازم است در دست شما قرار می گیرد چرا که فاتحان بازار فقط در جریان بازار قرار می گیرند و بدنبال جنگیدن یا گرفتن چیزی از بازار نباشید چون خود بخود ترس را وارد ذهنتان می کند و نمی توانید همراه جریان بازار باشید.

چشم انداز

چشم انداز فاتحان بازار در معاملات بعد و ریسک هایشان چه تفاوتی با سایرین دارد؟فاتحان برای تعیین میزان ریسک خود تحت تاثیر شادی بر اثر سود بدست آورده یا ناامیدی ناشی از ضررهای اخیر خود نیستند.در حالی که اغلب معامله گران میزان ریسک خود را بر اساس نتایج بدست آمده در چند معامله اخیرشان تعیین می نمایند .

راز عدم قطعیت

مارک داگلاس در کتاب تحلیل بنیادی ذهنی معتقداست که برای تبدیل شدن به فاتحان همیشگی بازار علاوه بر داشتن تحلیل تکنیکال و مهارت لازم باید از نظر ذهنی بپذیرید که هر چیزی می تواند اتفاق بیافتد و قطعیت وجود ندارد بنابر این خود را برای روبروشدن با هر اتفاقی آماده کنید.

در لحظه رخداد ها از خود توقع بی جا نداشته باشید تا جلوی آسیب روحی و مالی را بگیرید و خود را در اختیار بازار قرار دهید و رها شوید.

اساسی ترین ویژگی بازار از نگاه کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی این است که احتمال رخ دادن هر چیزی در بازار وجود دارد و تا زمانی که ذهن آن را نپذیرد نمیتوانید پیروز باشید.

نتیجه گیری

کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی شما را با رویدادی جدید در ذهن آشنا می کنکدک که شکست ها و موفقیت ها به طور تصادفی توزیع شده اند و مهارت های تکنیکال در بازار کافی نیست ، معامله گر باید در ساختار ذهنی خود تغییراتی را ایجاد کند او باید بپذیرد که باید در بازار جریان داشته باشد و بپذیرد که هیچ چیز قطعی وجود ندارد و احتمال هر رخدادی وجود دارد.

بازار مانندیک آینه برای دیدن خود واقعی تان است آن را بپذیرید و و رویکرد ذهنی تان ، تعیین کننده میزان کسب سود شما ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا