آموزش

آموزش فاندامنتال ارز دریجیتال

آموزش فاندامنتال ارز دریجیتال

آموزش فاندامنتال ارز دیجیتال

یک تاجر یا معامله‌گر برای ورود به هر بازاری نیاز به اطلاعاتی دارد تا به‌وسیله آن بازار را تحلیل کرده و سپس اقدام به معامله کند. اطلاع از وضعیت فعلی بازار، وضعیت بازار در آینده از مزایای این تحلیل و بررسی‌ها است. یک تریدر که در بازار ارز دیجیتال فعالیت دارد برای خرید و فروش رمز ارز نیاز به اطلاعاتی دارد که بر طبق آن بتواند پیش بینی‌های لازم را انجام دهد.

 هدف هر معامله گر یا تاجر در بازار ارز دیجیتال و هر بازاری که در آن معامله می‌کند انجام یک معامله پر سود است. تحلیل‌های رایج در بازارهای سنتی به شما این کمک را می‌کند که ریسک معامله‌های انجام شده را کاهش دهید. تجربه نشان داده است بهره گیری از تحلیل‌های فاندامنتال و داشتن آرامش، ذهنی خلاق و اتخاذ تصمیم درست می‌تواند به یک معامله سود آور ختم شود.

تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی یک دانش است که متغیرهای اقتصادی را مورد بررسی قرار می‌هد تا بتواند به قیمت یا ارزش فعلی یک محصول در هم اکنون و آینده برسد. این محصول می‌تواند ارز دیجیتال باشد و یا هر محصول اقتصادی دیگر. زمانی که یک تحلیل گر اقتصادی اطلاعات اصلی و جانبی از یک شرکت یا پروژه از جمله اخبار مربوطه و وقایع مرتبط را بررسی کرده تا بتواند بر پایه آنها برای سرمایه گذاری و عدم سرمایه گذاری تصمیم گیری کند، تحلیل فاندامنتال انجام داده است. این تحلیل‌ها وارد بازار ارز دیجیتال نیز شده است. با توجه به نوسانات این ارزهای دیجیتال و پررونق شدن این بازارها نیاز به تحلیل فاندامنتال در این بازارها نیز احساس شده است و آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال از طرفداران زیادی برخوردار است.

آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

یکی از مهم‌ترین راهکارها در هنگام ترید ارز دیجیتال به‌کارگیری روش‌های کاهش ریسک معامله است. برای اینکه بتوانیم یک معامله پرسود و کم‌ریسک داشته باشیم نیاز به آموزش و آشنایی با فنون رایج در بازار ارز دیجیتال داریم.

آشنایی و به‌کارگیری تحلیل‌های رایج در بازارهای سرمایه این کمک را به شما می‌کند که عجولانه و احساسی تصمیم گیری نکرده و با پیمودن روند مناسب خرید و فروش ارز دیجیتال به سود خوبی برسیم. برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای علاوه بر آشنایی با اصطلاحات موجود در بازار ارز دیجیتال نیاز به آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال نیز دارید تا در کنار صبر و آرامش به خرید و فروش ارز دیجیتال پرداخته و سود مناسبی نصیب خود کنید.

تحلیل فاندامنتال یکی از تحلیل‌های موجود در بازار ارز دیجیتال است ما تنها تحلیل موجود نیست و شما باید زمان و نحوه به‌کارگیری این تحلیل را بخوبی بلد باشید. سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال به سه دسته سرمایه گذاری کوتاه مدت، میان مدت و سرمایه گذاری بلندمدت تقسیم می‌شود. طبق تجربه‌های به‌دست آمده در سرمایه گذاری کوتاه مدت نیازی به استفاده از تحلیل فاندامنتال نیست و تنها تحلیل تکنیکال و تحلیل احساسات کافی است. اما در سرمایه گذاری بلندمدت حتماً سرمایه گذار باید از تحلیل فاندامنتال استفاده کند تا بتواند پیش بینی مناسبی از آینده ارز دیجیتال به عمل آورد. به‌عنوان مثال استفاده از رمز ارز در آینده تجارت بین کشورها و رسمیت شناختن آن می‌تواند بازار رمز ارزها را دچار تحول‌های زیادی بکند.

تحلیل سنتیمنتال ارز دیجیتال

برخی از تریدرها تصور می‌کنند که تنها تحلیل تکنیکال و فاندامنتال برای معامله به کار می‌آیند و تحلیل دیگری در این زمینه وجود ندارد. اما یک تحلیل دیگر نیز وجود دارد که به آن تحلیل سنتیمنتال (Sentiment Analysis) گفته می‌شود. تحلیل احساسات علاوه بر ارز دیجیتال در بسیاری از دیگر حوزه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحلیل احساسات یا تحلیل سنتیمنتال در واقع استخراج احساسات مثبت، منفی یا خنثی در یک متن، جمله و عبارت است که درباره یک موضوع در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی گفته شده است. با تحلیل احساسات این عبارات است که می‌توان آینده را پیش بینی کرد.

برای تحلیل سنتیمنتال ارز دیجیتال ابتدا باید با به‌کارگیری کلید واژه خاص مانند ارز دیجیتال، بیت کوین و… عبارات و داده‌های زیادی را گردآوری کنید که معمولاً به‌صورت متن هستند. این متون از شبکه‌های اجتماعی (توییتر، تلگرام و…)، رسانه‌ها خبری و… گردآوری می‌شوند.

سپس با به‌کارگیری الگوریتم‌های یادگیری ماشین یا الگوریتم معمولی که مجهز به فرهنگ لغات هستند، منفی، مثبت یا خنثی بودن اطلاعات تحلیل و مشخص شده و با کمک این داده‌ها روند آینده بازار پیش بینی می‌شود. برخی از ابزارها مانند برنامه نویسی پایتون و کتابخانه‌های مربوط به توییتر می‌توانند کلمات مرتبط مانند بیت کوین (Bitcoin) را گردآوری کرده و در اختیار شما بگذارند.

به‌عنوان مثال یک نمونه تحلیل احساسات در 1 آوریل 2019 رخ داد که باعث شد قیمت بیت کوین یکباره بیش از 30 درصد افزایش پیدا کند. این روز مصادف با روز «دروغ آوریل» بوده که رسانه‌ها اخبار دروغ را منتشر می‌کنند. یکی از علل این رشد قابل ملاحضه خبر تایید ETF بیت کوین بود که توسط نشریه (Finance Magnates) منتشر شد.

طبق این خبر ربات‌های تحلیل گر اقدام به تحلیل احساسات کردند و نتیجه آن منجر به خرید گسترده بیت کوین و افزایش قیمت آن شد. همانگونه که گفته شد تحلیل سنتیمنتال در بازار ارز دیجیتال نیز مورد استفاده تحلیل گران قرار گرفته است و آموزش این تحلیل در ارز دیجیتال امروزه در بسیاری از مؤسسات و آموزشگاه‌ها ارائه می‌شود.

تخفیف در کامزد

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

nobitext

صرافی نوبیتکس

تخفیف در معاملات

BingX

صرافی BingX

تخفیف در معاملات

opo finance

کارگزاری آپوفایننس

تخفیف در معاملات

coinex

ترید در صرافی کوینکس

تخفیف در معاملات

bybit

ترید در صرافی بای بیت

تخفیف در معاملات

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.