آموزشاندیکاتور

اندیکاتور ولوم پروفایل

اندیکاتور ولوم پروفایل ، اندیکاتوری برای تشخیص ورود حجم پول به بازارهای سرمایه گذاری است. شرکت های بزرگ معاملات خود را آرام و بدون جلب توجه وارد بازار می کنند و حرکت بازار را در دست می گیریند. بهترین ابزاری که حجم پول وارد شده در بازار را نشان میدهد اندیکاتور ولوم پروفایل است که شما با آموزش اندیکاتور volume profile می توانید سطوح مقاومت و حمایت بازار را پیدا و حجم پول وارده شده را تشخیص دهید.

اندیکاتور ولوم پروفایل ( اندیکاتور حجم معاملات ) چیست؟

نیاز بازارهای معاملاتی به تحلیل های ذره بینی سبب شد تا تحلیل گران اقدام به ایجاد ابزاری نمایند که تحلیل خوبی از حجم پول وارد شده در بازار را به آنها بدهد بنابراین اندیکاتور ولوم پروفایل یا volume profile که برخی تحلیلگران آن را والویم پروفایل نیز می خوانند ایجاد شد.

این ابزار مفید با در نمودار خود قیمت حجم معاملات را با دو رنگ (سبز یا قرمز ) نشان می دهد ، که رنگ سبز نشانه افزایش حجم معاملات نسبت به حجم قبلی بوده و رنگ قرمز نمادی از کاهش حجم معاملات نسبت به حجم معاملاتی قبل است.

آموزش اندیکاتور ولوم پروفایل از دسته آموزشهای مهم در تحلیل تکنیکال است که در بورس ، ارز دیجیتال و سایر بازارهای مالی برای اندازه گیری حجم معاملات در یک محدوده زمانی مورد استفاده می گردد.
اهمیت استفاده از ولوم پروفایل زمانی مشخص می شود که معاملات آرام در بازار انجام می شود و برخی از شرکت ها حجمی از پول را وارد بازار نموده وحرکت بازار را دردست خود دارند و معامله گران بدلیل ساده بودن استفاده از این ابزار به سادگی از آن می گذرند .
استفاده از اندیکاتور volume به سرمایه گذار کمک می کند تا با تجزیه و تحلیل حجم معاملات و ضعیف یا قوی بودن روند بازار سود خود را افزایش دهد و ریسک را کاهش دهد چرا که سطوح مقاومت و حمایت بازار را بخوبی نشان می دهد.
یکی از کاربردهای مهم ولوم ، حجم معاملات تایید کننده الگوهایی مانند الگوی پرچم، مثلت و الگوی سروشانه در تحلیل های می باشد.

آموزش ویدیویی اندیکاتور ولوم پروفایل به زبان ساده


آموزش  استفاده از اندیکاتور volume profile

ابزار والیوم از دسته اندیکاتورهای حجمی است که در فیلم آموزش تصویری اندیکاتور volume profile یاد میگیرید که مفهوم ولوم پروفایل چیست؟ چه تنظیماتی دارد و سیگنال گیری از volume چگونه است؟
آموزش اندیکاتور volume profile در تریدینگ ویو مانند سایر آموزشهای اندیکاتورها  بصورت کاربردی می باشد.در ابتدا شما یادمی گیرید چطور این ابزار را به تحلیل خود اضافه کنید ، چه تایم فریمی مناسب تحلیل شماست وتنظیمات ولوم پروفایل در تریدینگ ویو به چه شکلی است.
در این آموزش تصویری شما تحلیل مارکتهایی مانند ارز الگراند ، بیت کوین ، آدا ،کاردانو و سولانا بصورت تمرینی با جزئیات و نکات طلایی تحلیلی می توانید فرا بگیرید.همچنین با مشاهده این ویدئو فرا میگیرید که حجم معاملات در کجا بیشتراست و با ریسک کمتر می توانید دیدگاه های خرید خوبی داشته باشید.

تنظیمات volume profile در نرم افزار تریدریدینگ ویو

یکی از مهمترین بخش های آموزش اندیکاتور ولوم پروفایل مستر سیگنال مانند سایر آموزشهای تصویری که در کانال یوتیوب یا آپارات خود دارد ، تنظیمات اندیکاتورهاست که شما می توانید تنظیمات volume profile در تریدینگ ویو را بصورت کاربردی با جزئیات یاد بگیرید.

اما بخاطر داشته باشید که اگر شما کارکردن با این ابزار و تنظیمات آن را فرابگیرید بسادگی می توانید با اندیکاتور volume profile در مفیدتریدر یا متا ترید4 یا حتی سایت رهاورد و …. با دانلود آن در هر یک از این نرم افزارها بخوبی تنظیمات را انجام و  تحلیل خوبی داشته باشید.
شاید از لحاظ شکل ظاهری برگه تنظیمات ولوم در نرم افزارهای مختلف متفاوت باشد اما اگر اصل استراتژی ولوم را بدانید بسادگی می توانید از انجام آن برآیید.

برای مثال در مفید تریدر تنظیم نمودار ولوم بر اساس تعداد معاملات و حجم معملات در پنجره properties و در برنامه اکسیر نیز با همین پنجره دو مورد tick تعداد معملات و real حجم معاملات ، داده های نمودار تنظیم می گردد.

دقت کنید که کارکردن با اندیکاتورvolume profile در رهاورد مانند تریدینگ ویو است چرا که این سایت توسط یک شرکت مالی از سایت تریدینگ ویو (ww.tradingview.com) گرفته شده است.

نتیجه گیری:

اندیکاتور Volume profile به اندیکاتور حجم معاملات معروف است و یک ابزارهای حجمی در تحلیل تکنیکال مفهومی است و شما با مشاهده حجم معاملات ، قوی یا ضعیف بودن روند را تخمین می زنید. در نمودار قیمت حجم معاملات دو رنگ (سبز یا قرمز ) دارد، که رنگ سبز نشانه افزایش حجم معاملات نسبت به حجم قبلی بوده و رنگ قرمز نمادی از کاهش حجم معاملات نسبت به حجم معاملاتی قبل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا