صرافی ارز دیجیتال

ثبت نام بای بیت ByBit

ثبت نام بای بیت ByBit

ثبت نام بای بیت bybit، بسیار ساده و سریع می باشد. صرافی بای بیت bybit در سال های اخیر توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند. در صفحه مربوط به این صرافی مزایا و معایب و اطلاعات بیشتری برای مطالعه شما قرار دارد. دراین مقاله ثبت نام و آموزش خرید و فروش و احراز هویت در بای بیت مورد بررسی قرار گرفته است.

صرافی بای بیت

آموزش ثبت نام در صرافی بای بیت

۱. در قدم اول از طریق لینک وارد صفحه ثبت‌نام صرافی بای بیت شوید.

 

 ۲. اطلاعات خواسته شده در هر یک از فیلدهای موجود در مرکز صفحه را وارد کنید.

۳. در کادر “Email” یک آدرس ایمیل معتبر و در دسترس وارد کنید.

۴. در کادر “Password” یک رمز عبور مناسب انتخاب کنید.

۵. لازم است رمز عبور انتخابی شما از ۸ تا ۳۰ کاراکتر (حروف انگلیسی، اعداد و نمادها) تشکیل شده باشد.

۶. حداقل از یک حرف بزرگ و یک حرف کوچک استفاده کنید.

۷. در کادر “Confirm Password” رمز عبور انتخابی خود را یک مرتبه دیگر وارد کنید.

۸. در آخر وارد لینک‌های “Terms of Service” و “Privacy Policy” شده و شرایط و مقررات صرافی را مطالعه کنید.

۹. در صورت موافقت با قوانین سایت کادر مربوطه را تیک‌دار کرده و در آخر بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

یک کد تایید هم برای ایمیل شما ارسال خواهد شد. با ورود کد تایید ثبت نام شما کامال می شود و می توانید مستقیما وارد واریز و برداشت و سپس ترید هم بشوید.

برای امنیت بیشتر فعالسازی تایید دو مرحله را نیز که مانند بسیاری از صرافی های دیگر با نصب گوگل انتنتیکیتور و ورود کد فعالسازی می توانید امنیت حساب خود را افزایش دهید. ثبت نام در بای بیت به همین سرعت و سادگی قابل انجام است.

در صورت وجود مشکل به زبان انگلیسی می توانید با پشتیبان سایت ارتباط برقرار کنید.

آموزش واریز و برداشت در صرافی بای بیت

پس از ثبت نام در بای بیت مانند سایر صرافی‌ها برای شروع خرید و فروش ابتدا لازم است حساب کاربری خود را شارژ کنید. اغلب بهترین روش برای شارژ حساب کاربری واریز رمز ارزهای محبوب مانند بیت‌کوین و اتریوم است، چراکه در اغلب صرافی‌ها آلت‌کوین‌ها با این دو کوین جفت ارز دارند. برای واریز و برداشت ارز دیجیتال به حساب کاربری صرافی بای بیت مانند مراحل زیر عمل کنید:

۱. ابتدا وارد پنل کاربری خود شده و در گوشه بالا سمت راست صفحه از طریق آیکون مربوط به پروفایل، وارد گزینه “My Assets” شوید.

آموزش صرافی بای بیت

۲. پس از آنکه به صفحه جدیدی مانند تصویر پایین هدایت شدید، لیستی از رمز ارزهای مختلف را مشاهده خواهید کرد.

۳. در مقابل هر یک از رمز ارزهای موجود در این لیست به دو گزینه “Deposit” و “Withdraw” دسترسی خواهید داشت.

۴. با کلیک بر روی گزینه Deposit به صفحه واریز و با کلیک بر روی گزینه Withdraw به صفحه برداشت هدایت می‌شوید.

آموزش صرافی بای بیت

مراحل واریز رمز ارز

۱. فرض کنید در این مثال قصد واریز بیت‌کوین را داریم، بنابراین، لازم است بر روی گزینه “Deposit” موجود در مقابل BTC کلیک کنید.

آموزش صرافی بای بیت

۲. پس از کلیک بر روی “Deposit” صفحه بالا به شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه آدرس کیف پول بیت‌کوین حساب کاربری شما در بای بیت نمایش داده شده است.

۳. لازم است این آدرس را کپی کرده و در کیف پولی که قصد ارسال بیت‌کوین از آن را دارید قرار دهید.

۴. پس از تکمیل این مراحل، به محض آنکه بیت‌کوین ارسالی در کیف پول بای بیت شما واریز شود؛ از طرف صرافی Bybit اعلان دریافت خواهید کرد.

مراحل برداشت رمز ارز

در حال حاضر صرافی بای بیت تنها از برداشت رمز ارزهای BTC، ETH، XRP، EOS، USDT، DOGE، DOT، LTC و XLM پشتیبانی می‌کند. مانند آنچه در بالا گفته شد برای برداشت رمز ارز از حساب صرافی بای بیت نیز ابتدا لازم است وارد قسمت “My Assets” شده و پس از انتخاب رمز ارز مدنظر بر روی گزینه “Withdraw” کلیک کنید.

آموزش صرافی بای بیت

۱. پس از آنکه به صفحه بالا هدایت شدید؛ از شما خواسته می‌شود تا کوین (Coin)، نوع زنجیره (Chain Type)، آدرس کیف پول مقصد (Wallet Address)، میزان رمزارزی که قصد برداشت آن را دارید (Amount)، وارد کنید.

۲. در آخر میزان کارمزد برداشت، در مقابل عبارت “Transaction Fee” به شما نمایش داده می‌شود.

۳. پس از بررسی مجدد آدرس کیف پول مقصد و سایر اطلاعات وارد شده؛ بر روی گزینه “Submit” کلیک کنید.

آموزش صرافی بای بیت

۴. با تکمیل مراحل قبل و کلیک بر روی گزینه “Submit” به صفحه تایید برداشت هدایت می‌شوید.

۵. بر روی گزینه “Get Code” کلیک کرده و تصویر پازل کشویی را مطابق شکل زیر به جلو بکشید.

آموزش صرافی بای بیت

۶. کد تاییدی به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود این کد را در قسمت مشخص شده وارد کنید.

آموزش صرافی بای بیت

۷. در صورتی که سیستم شناسایی دو عاملی شما با برنامه Google Authenticator فعال شده باشد، در این قسمت لازم است از کد تایید موجود در برنامه GA استفاده کنید.

آموزش صرافی بای بیت

۸. در آخر با کلیک بر روی گزینه “Submit” مراحل برداشت رمز ارز مدنظر را نهایی کنید.

نحوه انتقال ارز از صرافی بای بیت به ولت

مانند سایر صرافی‌های رمزنگاری شده؛ بهتر است پس از خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی Bybit، حجم اصلی دارایی خود را از کیف پول صرافی به یک کیف پول مطمئن انتقال دهید. معمولا کیف پول‌های سرد (سخت‌افزاری) بهترین مکان برای نگهداری بلند مدت داریی‌های دیجیتالی محسوب می‌شوند.

برای انتقال ارز از صرافی بای بیت به ولت تنها کافی‌ست وارد پنل کاربری خود شده و از طریق گزینه “My Assets” و انتخاب رمز ارز مدنظر در قسمت آدرس کیف پول مقصد، آدرس کیف پول خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که تنها سه مرتبه در روز می‌توانید از حساب کاربری خود رمز ارز برداشت کنید. همچنین برای برداشت رمز ارز از کیف پول صرافی محدودیت حداقلی وجود دارد، که عبارتند از:

 • Bitcoin: 0.002 BTC
 • Ethereum: 0.02 ETH
 • EOS: 0.2 EOS
 • Ripple: 20 XRP

کارمزد صرافی Bybit

در مقایسه با متوسط کارمزد در سایر صرافی‌های رمزنگاری شده، صرافی بای بیت با کارمزد ۰.۰۰۰۵ BTC، کارمزد برداشت بسیار اندکی را دریافت می‌کند. در حالی که این عدد در سایر صرافی‌های رمزنگاری شده در حدود ۰.۰۰۰۸ تا ۰.۰۰۰۹ BTC متغیر است. این بدان معناست که کارمزد برداشت در Bybit 41% پایین‌تر از متوسط کارمزد برداشت در صرافی‌های دیگر است.

جالب‌ترین قسمت در خصوص کارمزدهای بای بیت این است که اگر کاربر از گزینه Limit Order استفاده کند؛ بجای پرداخت کارمزد، تخفیف دریافت خواهد کرد. به بیان دیگر، در واقع با ثبت سفارش محدود در اوردر بوک، بای بیت به شما مبلغی را پرداخت می‌کند.

 • کارمزد سفارش مارکت / Market Order (کارمزد Taker): 0.075%
 • کارمزد سفارش محدود / Limit Order (کارمزد Maker): 0.025%-
 • کارمزد برداشت: ۰.۰۰۰۵BTC
 • نرخ تامین مالی Bybit (Funding Rate): 0.02% / 0.02%-

آموزش احراز هویت در صرافی بای بیت

پس از ثبت نام در بای بیت Bybit که یک پلتفرم ایمن و کاملا امن است. از کاربران خواسته می شود تا مراحل تایید احراز هویت (KYC) را سپری کنند. با این حال، کاربران می‌توانند بدون تکمیل مراحل احراز هویت بیت‌کوین، اتریوم و سایر آلت‌کوین‌ها را معامله کنند. در نهایت بدون تایید احراز هویت، میزان برداشت روزانه کاربر به روزی ۲ BTC محدود می‌شود.

در صورتی که کاربر بخواهد محدودیت برداشت روزانه خود را به ۵۰ BTC یا ۱۰۰ BTC افزایش دهد، باید طی مراحل احراز هویت اطلاعات شخصی خود را در اختیار صرافی قرار دهد. احراز هویت در صرافی Bybit در دو سطح انجام می‌شود:

– سطح یک احراز هویت در صرافی بای بیت

پس از تکمیل سطح یک احراز هویت در بای بیت، کاربران می‌توانند میزان برداشت روزانه خود را به ۵۰ BTC افزایش دهند. اطلاعاتی که برای انجام سطح یک احراز هویت لازم است، عبارتند از:

 • مدارک هویتی کاربر مانند شماره ID یا پاسپورت
 • غربالگری تشخیص چهره کاربر

– سطح دو احراز هویت در صرافی بای بیت

سطح دو احراز هویت به کاربر این امکان را می‌دهد تا میزان برداشت روزانه خود را تا ۱۰۰ BTC افزایش دهد. برای این سطح، طبیعتا به ارسال اطلاعات بیشتری مانند اثبات آدرس محل سکونت نیاز است. برای تکمیل مراحل احراز هویت در سطح دوم ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • صورت حساب بانک
 • Utility Bill
 • هرگونه سندی که توسط مقامات دولتی صادر شده و اثباتی برای محل زندگی کاربر باشد.

نحوه احراز هویت

به محض اینکه یک حساب کاربری جدید در صرافی بای بیت ایجاد کردید، می‌توایند با انجام مراحل احراز هویت میزان برداشت‌های روزانه خود را افزایش دهید. برای تکمیل مراحل احراز هویت تنها کافی‌ست مانند مراحل زیر عمل کنید:

۱. ابتدا وارد پنل کاربری خود شده و سپس در گوشه بالا سمت راست تصویر بر روی گزینه “Account & Security” کلیک کنید.

آموزش صرافی بای بیت

۲. در بخش “Identity Verification” موجود در زیر “Account Information” بر روی گزینه “Verify Now” کلیک کنید.

۳. سطح تایید هویت (۱ / Lv.2) مدنظر خود را مشخص کرده و بر اساس اطلاعات هویتی خواسته شده مدارک خود را آماده و ارسال کنید.

آموزش خرید و فروش در صرافی بای بیت

پس از ثبت‌نام در بای بیت شما می‌توانید وارد پنل کاربری خود شده و از طریق صفحه تریدینگ صرافی به خرید و فروش رمزارز مدنظر اقدام کنید. همچنین می‌توانید از طریق صفحه تریدینگ این صرافی از لوریج ۱۰۰ استفاده کنید؛ چراکه صندوق‌های بیمه، امنیت معاملات را تضمین کرده و خسارات آنها را پوشش می‌دهد. برای ورود به صفحه تریدینگ صرافی بای بیت مانند مراحل زیر عمل کنید.

۱. ابتدا از طریق فیلترشکن وارد سایت رسمی صرافی Bybit شوید.

۲. پس از ورود به پنل کاربری از طریق داشبورد بالای صفحه بر روی گزینه “Spot” کلیک کنید.

آموزش صرافی بای بیت

۳. صفحه تریدینگ صرافی بای بیت نیز مانند سایر صرافی‌های رمزنگاری شده از قسمت‌های مختلفی نظیر اردر بوک، نمودار قیمت، باکس خرید و فروش، انتخاب جفت ارز و… تشکیل شده است.

۴. پس از انتخاب جفت ارز و نوع سفارش مد نظر از طریق باکس مربوط به ثبت سفارش، به خرید و فروش ارز دیجیتال اقدام کنید.

آموزش صرافی بای بیت

انواع روش‌ های ترید در صرافی بای بیت

در صرافی بای بیت روش‌های بسیار متنوعی برای ثبت سفارش خرید و فروش وجود دارد. بنابراین، کاربران می‌توانند با توجه به شرایط و وضعیت بازار بهترین روش ترید را انتخاب کرده و ضررهای احتمالی را تا حد امکان به صفر نزدیک کنند. در ادامه به معرفی انواع سفارشات موجود در Bybit می‌پردازیم:

 • سفارش بازار / Market Order:

این نوع سفارش بر اساس قیمت لحظه‌ای بازار ثبت می‌شود. بنابراین، تنها کافی‌ست از طریق گزینه Market، میزان رمز ارز مدنظر را مشخص کرده و بر اساس قیمت بازار خرید یا فروش خود را نهایی کنید.

آموزش صرافی بای بیت

 • سفارش محدود / Limit Order:

سفارشات ثبت شده در لیمیت اردر به اندازه مشخصی از قیمت بازار فاصله دارند. بنابراین، تنها کافی‌ست در هنگام ثبت سفارش، قیمت مدنظر خود را وارد کرده تا به محض اینکه قیمت بازار به قیمت مدنظر شما رسید؛ سفارش شما نهایی و اجرایی شود.

آموزش صرافی بای بیت

 • سفارش مشروط / Conditional:

در این نوع سفارش، دو حالت وجود دارد: ۱) به محض رسیدن به یک سطح خاص، سفارش ثبت شده مانند مارکت اوردر یا لیمیت اوردر عمل می‌کند.

۲) مانند سفارش مارکت، سفارش ثبت شده بر اساس قیمت بازار اجرایی می‌شود.

آموزش صرافی بای بیت

در این نوع سفارشات لازم است قیمت محرک / Trigger Prive، لوریج / Leverage، نقدینگی / Quantity و جهت / Direction را مشخص کنید.

از طرف دیگر سفارشاتی که برای مدت معینی قابل اجرا هستند، به Order life معروف هستند. در صرافی بای بیت سه نوع Order life در دسترس است؛ که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

 • Good-till-canceled (GTC): این نوع سفارشات تا زمانی که کاربر تصمیم به بستن و توقف آنها نگرفته است، در دسترس و معتبر هستند.
 • Immediate-or-cancel (IOC): در این نوع سفارشات، تمام و یا بخشی از سفارش باید فورا اجرایی شود؛ در غیر این صورت مابقی سفارش نیز لغو خواهد شد.
 • Fill or Kill (FOC): بر خلاف مورد قبلی، در این نوع سفارش امکان اجرای بخشی از سفارش وجود ندارد؛ بنابراین، سفارشات یا به طور کامل اجرا می‌شوند یا به طور کلی انجام نمی‌شوند.

 

مقایسه صرافی Bybit با صرافی Binance

صرافی‌های رمزنگاری شده بسیاری در سطح داخلی و بین‌المللی در حال فعالیت هستند. هر یک از این پلتفرم‌ها مزایا و معایبی دارند؛ به همین دلیل لازم است کاربران با توجه به نیازها و شرایط خود مناسب‌ترین صرافی را انتخاب کرده و پس از ثبت‌نام و احراز هویت، خرید و فروش را آغاز کند. در ادامه صرافی بای بیت را با یکی از معروف‌ترین صرافی‌های فعال در صنعت ارزهای دیجیتال مقایسه کرده‌ایم:

 
 
تخفیف در کامزد

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

nobitext

صرافی نوبیتکس

تخفیف در معاملات

BingX

صرافی BingX

تخفیف در معاملات

opo finance

کارگزاری آپوفایننس

تخفیف در معاملات

coinex

ترید در صرافی کوینکس

تخفیف در معاملات

bybit

ترید در صرافی بای بیت

تخفیف در معاملات

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.