آموزش پرداخت های ارزی

20 روش کسب درآمد دلاری در ایران ؛ سال 2023

درآمد دلاری و کسب درآمد ارزی و این روزها با بالا رفتن قیمت دلار همه را به این فکر انداخته است که چگونه و از چه روش هایی می توانند درآمد دلاری داشته باشند. در کسب درآمد دلاری به هیچ وجه به تحریم ها فکر نکنید چرا که  شما براحتی می توانید درآمد دلاری روزانه 1000 دلار را تجربه کنید و براحتی دریافت کنید. راه‌ های مختلفی برای کسب درآمد به دلار  وجود دارند که در این مقاله به تعدادی از آن‌ ها اشاره خواهیم کرد.

کسب درآمد دلاری چیست؟

با توجه به نوسانات بازار ارز و همچنین کاهش ارزش پول رایج کشور (رایج)، فعالان در همه رشته ها مخصوصا حوزه فناوری اطلاعات به کسب درآمد دلاری روی آورده اند. همان طور که می دانید از زمان ظهور و پیشرفت روز از افزون اینترنت، دنیای تجارت نیز تا حد زیادی متحول شده است. در گذشته در آمدزایی یک امر ملموس به حساب می‌آمد و روش‌های کسب درآمد و پیشرفت در عرصه کسب‌وکار کاملا مشخص بود. اما پول در آوردن در دنیای مدرن امروز دست‌خوش تغییر شده است و گزینه‌ها و فرصت‌های زیادی برای مردم به وجود آمده است که اکثر مردم از آن بی‌خبر‌اند. برای مثال، شما می‌توانید کار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر تلگرام، به افراد و مخاطبین بیشتری معرفی کنید و بدین ترتیب، گام بزرگی را در راستای برندسازی برداشته و تجربه کاربران خود را بهتر مدیریت کنید. و یا بصورت بین المللی به فعالیت خود بپردازید و براحتی درآمد دلاری کسب کنید.

روش‌ های کسب درآمد دلاری در ایران

چند سال پیش، اگر در مورد درآمد دلاری و یا کسب درآمد در خانه می شنیدیم، عمدتا کارهایی مثل قالی بافی، آشپزی و ساخت صنایع دستی، آن هم بیشتر توسط خانم‌های خانه دار، در ذهنمان می‌آمد. امروز کسب درآمد دلاری و از خانه زن و مرد ، پیر و جوان نمی شناسد و هر کس که فعال تر و ذهن قدرتمندتری داشته باشد، می تواند در این چرخه کسب درآمد قرار بگیرد. من افراد زیادی را می شناسم که در همان اتاق شخصی خود توانسته‌اند، به درآمد های دلاری بسیار بالایی برسند. منظورم از درآمد بالا، چیزی بیش از ماهانه 5 هزار دلار است ، آن هم با کمترین سرمایه!

در ادامه به چندین روش کسب درآمد دلاری می پردازیم :

1. درآمدزایی از طریق یوتیوب و یوتیوبر شدن

در روش درآمدزایی از طریق یوتیوب، شما می ‌توانید با تولید محتوا و به اشتراک گذاشتن آن در یوتیوب درآمدزایی کنید. شرایط درآمدزایی از این طریق بسیار راحت بوده و شامل داشتن حداقل ۱۰۰۰ نفر سابسکرایبر است. در صورت داشتن این تعداد دنبال ‌کننده می ‌توانید تبلیغاتی را در ویدیوهای خود بگنجانید و از این طریق درآمدزایی کنید. برای درآمدزایی از طریق یوتیوب لازم نیست که حتما فیلم ضبط کنید. شما می‌ توانید از طریق به هم چسباندن ویدیوهای مختلف به هم و آپلودکردن آن ‌ها بازدید دریافت کنید. بعد از این که یوتیوب شما به این مرحله رسید شما باید کانال خود را به حساب گوگل ادسنس وصل کنید و بعد از این که کانال یوتیوب شما به این حساب متصل شد می توانید با استفاده از حساب بین المللی مانند ویزا کارت و یا مستر کارت دستمزد خود را از یوتیوب دریافت کنید.

2. درآمدزایی از طریق سایت‌ های تولید محتوای انگلیسی

یکی از راه‌ هایی که برای کسب درآمد دلاری وجود دارد، همکاری با سایت‌ های تولید محتوای انگلیسی است. اگر در فهم و استفاده از زبان انگلیسی مهارت کافی را دارید، می ‌توانید با مراجعه به سایت‌ های تولید محتوای انگلیسی و همکاری با آن‌ ها کسب درآمد کنید و مبالغ دلاری دریافت کنید.

3. درآمد زایی دلاری از طریق بازاریابی محتوا

این روش را می ‌توان یکی دیگر از روش‌هایی که به دریافت درآمدهای دلاری منجر می ‌شود دانست. اگر مهارت و توانایی لازم برای انجام این کار را دارید، می ‌توانید با مراجعه به وب سایت ‌های کاریابی خارجی در این زمینه اقدام کنید.

4. درآمد زایی دلاری از طریق طراحی وب سایت ‌های خارجی

اگر در زمینه طراحی وب سایت مهارت لازم را دارید، می ‌توانید با مراجعه به سایت ‌های کاریابی خارجی کارهایی را در حوزه مهارت خود پیدا کنید و از طریق طراحی وب سایت‌ های خارجی به درآمدزایی دلاری به صورت مجازی بپردازید. حتی اگر برای انجام این کار مهارت کافی را ندارید، می ‌توانید پیش از شروع آن آموزش ‌هایی در این زمینه ببینید و سپس فعالیت خود را آغاز کنید.

5. درآمدزایی دلاری از طریق کار با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، نرم افزارهای دانشگاهی و…

این روش را می ‌توان یکی دیگر از راه‌ های کسب درآمدهای دلاری به صورت مجازی دانست‌ در صورت داشتن مهارت لازم در زمینه کار با نرم افزارهای فتوشاپ، افترافکت، نرم افزارهای دانشگاهی و… می‌توانید با کارفرماهایی که در این زمینه در سایت ‌های کاریابی خارجی آگهی‌های خود را ثبت کرده‌ اند تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. از جمله مزایای کاریابی از طریق سایت‌ های کاریابی خارجی می ‌توان به آشنایی با کارفرماهای مختلف و عدم نیاز به مراجعه مجدد به وب سایت برای کاریابی اشاره کرد.

6. کسب درآمد دلاری از طریق فروش عکس

اگر شما در زمینه عکاسی مهارت دارید و عکاس خوبی هستید، می ‌توانید از طریق فروش عکس ‌های خود در سایت‌ هایی مثل شاتر استاک درآمدزایی کنید. این سایت ‌ها همواره پذیرای عکس ‌های دست اول و خوب هستند و حتی کاربران ایرانی می‌ توانند از طریق این سایت ‌ها درآمدزایی کنند.

7. کسب درآمد دلاری از طریق فروش فایل‌های پی دی اف و کتاب

اگر مهارت کافی را در نویسندگی به زبان انگلیسی دارید و می ‌توانید کتاب‌ها یا پی دی اف‌ هایی را به این زبان تهیه کنید، بسترهایی برای خرید آن‌ ها وجود دارند و می ‌توانید مطالب تولید شده خود را به راحتی در آن ‌ها به فروش گذاشته و درآمد زایی کنید. برای مثال وب سایت‌ های معروفی مانند آمازون، بستری را برای فروش کتاب ‌های نوشته شده توسط شما فراهم کرده ‌اند.

8. درآمدزایی دلاری از طریق بازارهای مالی مانند فارکس

درآمدزایی دلاری از طریق بازارهای مالی مانند فارکس کار راحتی نیست و نیازمند مهارت، سرمایه و وقت زیادی است. اگر علاقه‌ ای به یادگیری این روش و کسب درآمدهای بالا از طریق آن هستید، می‌توانید نسبت به سرمایه گذاری در این زمینه اقدام کرده و از طریق آن درآمدزایی دلاری داشته باشید. با وجود تحریم‌هایی که در این زمینه وجود دارند، احتمال سرمایه گذاری در این بازار صفر نبوده و شما همچنان می ‌توانید از طریق همکاری با کارگزاری‌ هایی که این روش ‌ها را دور زده‌ اند نسبت به کسب درآمدهای دلاری اقدام کنید.

9. درآمدزایی دلاری با استفاده از روش باینری آپشن

در روش باینزی آپشن، کاربران تنها با حدس زدن قیمت یک سهم و تعیین ‌کردن مدت زمانی برای رسیدن آن به یک حد معین می‌ توانید درآمدزایی دلاری را تجربه کنید. درآمدزایی از این روش به این صورت است که تمامی کسانی که از این پیش‌ بینی شما استفاده کرده‌ اند، ملزم به پرداخت بخشی از سود سهام خود به شما خواهند بود. برای آشنایی بیش ‌تر با این روش لازم است که شما در دوره‌ های آموزشی فارکس و تریدینگ شرکت کنید و آموزش ‌های لازم را در زمینه شروع فعالیت ‌های اقتصادی این حوزه ببینید.

10. درآمد زایی از طریق affiliate marketing برای وب سایت آمازون

افیلیت مارکتینگ یک روش بازاریابی و دریافت پورسانت برای وب سایت ‌های معروفی مانند آمازون است. در این روش شما محصولات موجود در این وب سایت یا وب سایت‌ های دیگری که برای کسب درآمد دلاری هستند و در این روش با شما همکاری می‌ کنند، تبلیغ می ‌کنید و در ازای میزان جلب مشتری پورسانتی را به دلار دریافت خواهید کرد.

11. درآمد زایی از طریق وب سایت‌های تولید محتوا و سئو مانند medium

یادگیری دانش سئو امروزه طرفداران زیادی در داخل و خارج کشور دارد. کتاب‌ ها و فیلم‌ های آموزشی بسیاری وجود دارد که می‌ توانید با یادگیری مطالب سئو از آن ‎ها و انجام سئو سایت ‌های خارجی به درآمد دلاری برسید.

12. انجام تبلیغات برای وب سایت‌های خارجی

در این روش شما می‌ توانید با ساخت اکانت اینستاگرام و جذب فالورهای خارجی، کار تبلیغاتی خود را آغاز کرده و در ازای آن پول دریافت کنید. این روش امروزه به یکی از رایج ‌ترین راه ‌ها برای کسب درآمد دلاری تبدیل شده است. برای این کار کافی است بتوانید با یک استراتژی مناسب فالوورهای زیاد و اسپانسرها را برای کسب درآمد دلاری به سمت پیج خود جذب کنید.

13. درآمدزایی دلاری با تماشای فیلم ‌های تبلیغاتی

این روش درآمدزایی بیش‌تر برای افرادی مناسب است که به تماشای فیلم علاقه زیادی دارند. برخی از سایت ‌های خارجی مانند Swagbuck که یکی از بهترین سایت های کسب درامد دلاری است فیلم‌ های کوتاه در زمینه‌های مختلفی را بارگذاری می ‌کنند. شما با تماشای این فیلم ها مبلغ مشخصی را به دلار و به‌ عنوان پاداش دریافت می ‌کنید.

14. درآمد زایی دلاری گوگل از طریق تبلیغات در وب سایت‌ ها و وبلاگ ‌ها

در این روش می ‌توانید با ساخت وب سایت و قرار دادن محتوا در آن، نسبت به انجام تبلیغات در گوگل و دریافت هزینه ‌های دلاری اقدام کنید. در ادامه مقاله به چندین روش دیگر به صورت موردی برای کسب درآمد دلاری اشاره خواهیم کرد.

15. انجام فروش در وب سایت‌هایی مانند Udemy و coursera

شما می توانید برای خرید از یودمی دوره های یودمی را از طریق وب سایت Udemy.com و با استفاده از یک کارت اعتباری : مستر کارت، پی پال یا یودمی کارت خریداری کنید. اگر کد کوپن تخفیف داشته باشید، در هر خرید می توانید تا 90 درصد تخفیف دریافت کنید.

16. درآمدزایی از طریق خرید از وب سایت آمازون

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید کسب درآمد دلاری از آمازون را تجربه کنید، پیش از انجام هر کاری باید ابتدا با موقعیت های شغلی مختلف این شرکت آشنا شوید. این شرکت ماهانه میلیاردها دلار سود می کند و شما هم می توانید بخشی از این سود را به عنوان درآمد خود اختصاص دهید. در حال حاضر آمازون به تمام کشورهای دنیا (به غیر از کشورهای تحریم شده توسط آمریکا) محصولات خود را ارسال می کند و به همین دلیل فرصت شغلی برای تمام افراد در هر جای دنیا وجود دارد. در این بخش می خواهیم به بررسی راه های کسب درآمد از آمازون بپردازیم تا بتوانید یک موقعیت شغلی مناسب را انتخاب و شروع به فعالیت کنید

17. کسب درآمد دلاری از طریق سیستم همکاری فروش

شما می توانید از طریق در اختیار گذاشتن لینک همکاری در فروش خود به ازای هر بازدیدکننده از وب سایت PayPax مبلغ 0.01 دلار معادل یک سنت دریافت نمایید. همچنین در صورتی که شخص موردنظر در این وب سایت ثبت نام نماید به شما 0.05 دلار معادل 5 سنت تعلق خواهد گرفت. در نهایت مجموع این مبالغ قابل نقد کردن در حساب پی پکس شما خواهند بود

18. کسب درآمد دلاری از طریق آموزش یک مهارت خاص به مخاطبین خارجی

شما می توانید آموزش های خود را به زبان انگلیسی تبدیل کرده و آنها را در پلتفرم های فروش آموزش دنیا برای فروش قرار دهید. در زیر لیستی از این سایت ها را برایتان قرار داده ایم:

19. کسب درآمد دلاری از طریق بازی های پولساز

در دنیای تکنولوژی امروز و وجود بازی هایی در سطح دیسنترالند و متاورسی باعث شده اند شما علاوه بر اینکه از بازی لذت ببرید، کسب درآمد نیز از این دنیای بی نظیر داشته باشید. تعدادی از این بازی ها به شرح زیر می باشند:

  • Bingo Cash
  • Solitaire Cash
  •  Bubble Cash

20. کسب درآمد دلاری از طریق خرید و فروش ارزهای دیجیتالی

یکی از رایج ترین روش های کسب درآمد دلاری، کسب درآمد  از ارزهای دیجیتال است. همانند خرید سهام ، شما یکی از ارز های دیجیتال را خریده و نگهداری می کنید. بعد از افزایش قیمت شما ارز دیجیتال خود را فروخته و به راحتی نقد می کنید. البته شما برای ورود به دنیای ارز دیجیتال بهتر است که ابتدا آموزش ارز دیجیتال را دیده و سپس با کسب مهارت به کسب درآمد دلاری بپردازید.

چرا این روزها همه به کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت روی آورده اند؟

همان طور که ملاحظه می کنید؛ وضعیت دلار در کشورمان نابسامان است و در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. از این رو می توان کسب و کارهایی را که بر مبنای دلار انجام می شوند، به عنوان بهترین مشاغل به حساب آورد. به طور مثال اگر شما بخواهید یک مقاله یا کتاب را در یک سایت ایرانی به فروش برسانید؛ حداکثر می توانید 20 هزار تومان قیمت روی آن بگذارید.

اما می توان همین مقاله یا کتاب را در سایت های خارجی نظیر آمازون با قیمتی در حدود 20 دلار به فروش رساند. با بررسی قیمت دلار می توان این گونه نتیجه گیری کرد که؛ با فروش یک محصول ساده نظیر یک کتاب الکترونیکی در سایت های معروف خارجی درآمدی ده برابر بیشتر از سایت های داخلی داشت.

به عبارت ساده تر کتابی را که در سایت های داخلی بیست هزار تومان می توان فروخت، در سایت های خارجی با قیمتی در حدود دویست و چهل هزار تومان به فروش می رسد. البته باید توجه داشت برای موفقیت در این راه می بایست با روش های کسب درآمد دلاری آشنایی کامل داشت. در غیر این صورت علاوه بر عدم موفقیت در کسب و کار، متحمل ضرر و زیان مالی فراوانی خواهید شد.

چگونه درآمد به دلار داشته باشیم؟

یک ترس و اشتباه بزرگی که اکثر افراد با آن مواجهند این است که؛ با توجه به تحریم ها، کسب درآمد دلاری در ایران را امری مهال می دانند. اما اصلاً این طور نیست. روش های زیادی برای کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت وجود دارد. که با توجه به حجم و میزان کار می توان درآمدهای زیادی را در طول ماه و سال کسب کرد. البته توجه داشته باشید که لازمه کسب درآمدهای دلاری از طریق اینترنت، داشتن یک حساب ارزی است.

بنابراین می بایست از طریق مراجع ذیربط و بدون هیچگونه محدودیتی نسبت به افتتاح حساب ارزی اقدام کرد. قابل ذکر است که اگر اقوام و دوستانی در خارج از کشور به خصوص کشورهای اروپایی دارید، می توانید از مشخصات حساب بانکی، اطلاعات شخصی و محل سکونت آنها را برای عضویت و تسویه حساب در سایت های خارجی استفاده کنید.

نکاتی درباره کسب درآمد دلاری در ایران

پیش از معرفی روش ‌های کسب درآمد دلاری در ایران بهتر است به چند نکته ‌ای که در ادامه به آن ‌ها اشاره شده است توجه کنید:

  • برای کسب درآمد دلاری بهتر است از روش ‌هایی استفاده کنید که در آن ‌ها مهارت بیشتری دارید نه روش ‌هایی که از نظر شما پردرآمدتر هستند.
  • از چند روش کسب درآمد روزانه 100 دلاری به طور همزمان استفاده نکنید؛ زیرا استفاده از چند روش انرژی و وقت زیادی از شما می گیرد و فعالیت ‌های شما بازدهی بالایی نخواهد داشت. بهتر است به جای این که کسب درآمد دلاری را از روش‌ های مختلفی امتحان کنید، یک روش را به صورت تخصصی ادامه دهید.
  • بعضی از روش ‌های موجود برای کسب درآمد دلاری در ایران به سرمایه اولیه نیاز دارند که این سرمایه اولیه باید به دلار باشد. در مقابل یک سری از این روش ‌ها به هیچ سرمایه ‌ای نیاز نداشته یا با کم‌ترین سرمایه می‌ توان آن‌ ها را انجام داد. روش‌ هایی مانند کسب درآمد از یوتیوب و بعضی روش ‌های دیگر که در ادامه به آن‌ ها اشاره خواهیم کرد، مواردی هستند که تنها با صرف وقت و انرژی و بدون نیاز به سرمایه اولیه می ‌توانند به دریافت درآمدهای دلاری منجر شوند.

چگونه درآمد دلاری را در ایران بصورت ریال دریافت کنم؟

همه ما به فکر کسب درآمد دلاری هستم اما در ایران به خاطر محدودیت ها و تحریم ها ، اینترنت ملی و همه دغدغه های موجود، پس از کسب درآمد دلاری چگونه می توانیم درآمد دلاری خود را به ریال تبدیل کنیم. که در زیر چندین روش را معرفی می کنیم:

  1. دریافت درآمد دلاری بصورت ارز دیجیتال و استفاده از بهترین صرافی ارز دیجیتال جهت تبدیل آن به ریال یا دلار و وایز به حساب بین المللی و تبدیل آن به ریال
  2. دریافت درآمد دلاری بصورت دلار، یورو و یا سایر پول های رایج دنیا در حساب بین المللی خود

درست متوجه شدید، برای داشتن حساب بین المللی کافیست خرید مستر کارت خود را انجام داده  و براحتی درآمدهای دلاری خود را به ریال تبدیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *