بهترین کتاب بازار مالی

کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم اثر نیکلاس دارواس

کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم ، از سری بهترین کتاب بازار مالی است. اگر در بازارهای مالی از جمله بازار فارکس، بازار ارز دیجیتال و بازار بورس ایران فعالیت میکنید خواندن این کتاب برای شما اهمیت فوق العاده ای خواهد داشت چرا که شما را با تریدنگ پلن و استراتژی های معاملاتی در این بازار آشنا خواهد کرد.

نیکلاس دارواس نویسنده کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم یک رقصنده مجارستانی بود که بعنوان نویسنده و سرمایه گذار در بازار بورس شهرت یافت. دارواس اقتصاد را در دانشگاه بوداپس گذراند، سپس از مجارستان به ترکیه مهاجرت کرد و در سن 23 سالگی با خواهر ناتنی خود ، جولیا یک تیم رقص تشکیل دادند و در اروپا و آمریکا اجراهای زیادی را انجام دادند. بیشترین شهرت او با نوشتن کتاب "چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم " ایجاد شد. این کتاب در سال 1960 منتشر شد.

زمانی که مجله تایم یک صفحه کامل را در بخش تجاری اش از داستان خارق العاده ای یک رقاص افشا کرد که این فرد مبتدی، با توسعه روشهای سرمایه گذاری اش، توانسته یک میلیونر شود. این مقاله حیرت کارکنان وال استریت را به همراه داشت که از بی اعتنایی آقـای داروس به روش های سرمایه گذاری متداول و بسیار رایجی که آنها به کار می گرفتنـد، متعجب شده بودند.

آشنایی نیکلاس دارواس با بورس زمانی رخ داد که بعنوان دستمزد و پاداش، شش هزار سهم از شرکتی به او پیشنهاد گردید که داستان جالبی در این مسیر برای او اتفاق افتاد و او شروع به تحقیق و آموزش بورس ، آموزش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نمود.

داستان زندگی نیکلاس دارواس برای هر تریدر یا معامله گر می تواند درس های زیادی داشته باشد.

که مورد استقبال در فعالان بازار بورس و فارکس قرار گرفته است. در این کتاب به بخش های مختلفی اشاره می کند که نیکلاس دارواس چطور معامله می کرده است و در نهایت چگونه به 2 میلیون دلار دست پیدا کرده است. در ابتدا ورود به بازارهای مالی چطور شروع کرده است و از سود و زیان های خود در بازار سهام می گویید. جالب است بدانید که نویسنده کتاب، همچنین از تجربیاتی که در این مسیر بدست آورده است و هر تازه کاری ممکن است این مسیر را برود .

کتاب صوتی چگونه در بورس 2 میلیون دلار بدست آوردم

در این مجموعه کتاب صوتی هر بخش کتاب بصورت یک فایل صوتی قرارداده شده است که با کلیک بر روی علامت عقب و جلو می تواند قسمت قبلی یا بعدی را گوش دهید و همچنین با کلیک بر روی لیست بخش می توانید بخش مورد نظر کتاب  را گوش داده و از این کتاب صوتی کمال لذت را ببرید.

فهرست های کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

مقدمه ( قمار باز )
دوره کانادایی ( بنیادی )
ورود به وال استریت
اولین بحران ( تکنیکالی )
تلگرام ( تکنیکالی بنیادی )
بازار رکودی
تئوری کار آمد
اولین نیم میلیون دلارم
دومین بحران
دو میلیون دلار

 

درس های نیکلاس دارواس از بازار بورس :

1- هیچ چیز قاطعی در بازار بورس وجود ندارد و در پنجاه درصـد مواقـع اشـتباه تصور می کنم.

2- باید این حقیقت را بپذیرم و خودم را با آن وفق دهم که غرور و اعتماد بـه نفـس کاذب منجر به شکستم میشوند.

3- باید یک تحلیلگر بی طرف شوم، کسی که فقط برحسب تـئـوری هـا یـا سـهامها قضاوت نمی کند.

4- نمی توانم فقط به شانسم تکیه کنم. باید تا حد ممکن ریسک روشهایم را پایین بیاورم.

5- باید احساساتی مانند ترس، امید و طمع را در خود کنترل می کردم.

شایعات در بازار بورس

او مدتی مجبور بود برای کار خود از بازار فاصله بگیرد و ارتباط آن کم شده بود و از تلگراف استفاده می کرد . اما مدتی پس از کسب تجارب متعدد در زمینه تجارت تلگرافی، به فواید این نوع تجارت پی برد و دریافت که نداشتن ارتباط مستقیم بـا وال استریت، او را از عوامل گیج کننده و شایعات ضدونقیض دور نگه میدارد و دیدگاهش را ارتقا می دهد.

یک سرمایه گذار باید زمانی که سهام هایش در حـال تنـزل هستند، از شرشـان خـلاص شـود. در حالی که قماربازان همیشه با امید واهی یافتن برگ برنده به بازی ادامه میدهند.

2 دیدگاه در “کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم اثر نیکلاس دارواس

  1. سادات گفت:

    ممنون از معرفی کتابهای مفید در بازارهای مالی

    1. نادر رمضانی گفت:

      ممنون از مطالعه بهترین کتاب های فروش سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *