آموزش ارز دیجیتال

اندیکاتور بولینگر باند : آموزش استراتژی بولینگر باندز در فارکس

اندیکاتور بولینگر باند ( Bollinger bands ) را می توان را در بین بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو است و به معامله گران کمک می کند تا نوسانات بازار را تحلیل و روند بازار را تشخیص دهند. بولینگر باند  به معنی انحراف معیار یا واریانس است که به نام باند های بولینگر هم شناخته شده است. مسترسیگنال با آموزش اندیکاتور بولینگر باندبه زبان ساده و روان به هر تحلیلگری در بازار ارزدیجیتال و بورس بدلیل تشخیص کف وسقف حرکت نوسانی قیمت کمک خواهد نمود.

اندیکاتور بولینگر باند چیست؟

اندیکاتور Bollinger Bands  یا باند بولینگر یکی از جذاب ترین اندیکاتور ها  دردهه 1980است که  توسط جان بولینگر (John Bollinger) تکنیکالیست حرفه ای بازار بورس جهانی بر اساس کف و سقف قیمت و نوسانات آن ابداع شده است و به تحلیل گران و تریدر ها کمک می کند که در حال حاضر بازار آرام است یا پر شور.
در ارتباط با ترکیب اندیکاتورها می توان از بولینگر باند بعنوان تایید کننده استراتژی ، در کنار اندیکاتور پارابولیک سر در متاتریدینگ ویو نیز بهره  برد.

آموزش تصویری باند بولینگر Bollinger Bands

آموزش اندیکاتور بولینگر باند

آموزش اندیکاتور باند بولینگر یکی از مهمترین آموزشهایی است که در یادگیری علم تحلیل تکنیکال به تحلیل گران توصیه می گردد.چرا که این ابزار برای کارکرد مفید خود با ابزار دیگری ترکیب می شود و می توان به تحلیل آن اعتماد نمود. در آموزش تصویری باند بولینگر یاد می گیرید که ابزارهای آن چیست ؟ با چه اندیکاتوری در پایه کار ترکیب شده است و چگونه باید بهترین تنظیمات را برای آن داشته باشید .

ترید با بولینگر باند

باند بولینگر درنواسانات بازار بسیار پرکاربرد است زیرا نوسانات بازار را اندازه گیری می کند و شرایطی که در آن بازار در وضعیت پیش فروش یا پیش خرید قرار دارد را شناسایی می کند و به نحوی حمایت و مقاومت ها را خوب نشان می دهد. در آموزش اندیکاتور Bollinger Bands خواهید دید که برای تعیین چگونگی روند صعودی یک دارایی و نقاطی که روند را تغییر می دهند یا قدرت خود را از دست می دهد تحلیل گر می تواند تصمیم بگیرد که قیمت از این بالاتر هم می رود و فرصت خوبی برای خرید است. در ترید با بولینگر باند در برخی موارد نیز زمانی که ریزش قیمت یک دارایی وجود دارد این ابزار به تحلیل گر کمک می کند ازدست دادن قدرت را در روند نزولی تشخیص دهد.

اجزای باند بولینگر

اما اجزای باند بولینگر چیست؟ اجزای بولینگر یکسری خطوط هستند که ترید با آن را ساده تر و جذاب تر می کند وآن سه خط خطوط باندهای بولینگر نامیده می شوند که عبارتند از:
باند بالایی (Upper Band): خط بالایی در اصطلاح معامله گران bu نامیده میشود ونمایش دهنده انحراف استاندارد بالایی از خط وسط است و نقش مقاومت را دارد
باند وسط (Middle Band): خط مرکزی که Line Mid نیز نام دارد و واقع یک میانگین متحرک ساده میباشد .
باند پایینی (Lower Band): خط پایینی در اصطلاح معامله گران BL نامیده میشود ونمایش دهنده انحراف استاندارد بالایی از خط وسط است ونقش حمایتی دارد.

استراتژی معامله با بولینگر باند

استراتژی هر تحلیل گر با دیگری متفاوت است وشما بعد از مشاهده آموزش های مربوط به انواع اندیکاتور ها مخصوصا باندبولینگر میتوانید برای خود استراتژی داشته باشید و بفهمید که چه زمانی بازار حالت انتظار ، روند صعودی یا روند نزولی دارد.
یک نکته طلایی باند بولینگر اینکه اندیکاتور میانگین متحرک در بولینگر باند همان خط میانی است و برای باند بالا و پایین که نقش حمایتی و مقاومتی دارند فواصلی بنام باند ایجاد می کند که هرجا باند باریک تر باشد یعنی بازار در حالت انتظار است و باید در استراتژی خود در نظر بگیرید.
و نکته دیگر اینکه  شما هر زمان مشاهده کردید باند بالا یا پایین خط میانگین متحرک را شکسته اند باید احتمال بدهید که یک روند قدرتمند صعودی به همان جهت صورت خواهد گرفت و اگر کندل ها از بالا این خط را شکستند نزول نمودار را خواهیم داشت که هر دو می تواند پوزیشن خوبی برای خرید یا فروش پرسود و کم ریسک باشد.

بهترین تنظیمات اندیکاتور باند بولینگر

در آموزش اندیکاتورها یکی از نیازهای مهم تحلیل گر برای یادگیری ، موضوع بهترین تنظیمات است که اگر این مورد خوب انجام گردد تحلیلگر می تواند بهترین استراتژی را برای خود انتخاب کند.

برای اینکه در حالتی بهینه بازار را تحلیل کنید بهترین تنظیمات باند بولینگر  در انتخاب تایم فریم را دقت کنید وبه توصیه خود جان بولینگر از تایم فریم های روزانه برای معامله با استفاده از این اندیکاتور استفاده کنید .
در تنظیمات Bollinger Bands با توجه به خط میانی که همان میانگین متحرک ساده است باید تایم فریم ها و انحراف معیار آن را در برنامه کوتاه مدت یا بلند مدت خود روی اعدادی که فرا گرفته اید تنظیم کنید.

بعد از اینکه با باند بولینگر و تنظیمات آن دست و پنجه نرم کردید و تمرین های لازم را انجام دادید اعداد مناسب استراتژی خود را بدست خواهید آورد.

تنظیم رنگ ها و اندازه خطوط نیز در همان پنجره تنظیمات وجود دارد که بنابر سلیقه خود می توانید تغییر دهید.

بیوگرافی جان بولینگر

جان بالینگر (John Bollinger) طبق معرفی سایت ویکی پیدیا ، نویسنده آمریکایی ، تحلیلگر  مالی ، مشارکت کننده در زمینه تحلیل تکنیکال و توسعه دهنده اندیکاتور باند های بولینگر است که در سال 1950 میلادی متولد شد .

زندگی حرفه ای جان بولینگر

جان بولینگر  به عنوان یک تاجر مستقل شروع به کار کرد و در سال 1980 به شبکه اخبار مالی پیوست. جان بالینگر مخترع باندهای بولینگر (ابزاری برای تحلیل گرافیکی است که در بازار برای آنالیزهای فنی مورد استفاده قرار می گیرد و امکان ارزیابی تکامل احتمالی قیمت ها یا شاخص ها را ممکن می سازد) است.

جان بولینگر پس از تبدیل شدن به یک معامله گر مستقل در سال 1980، او به شبکه اخبار مالی پیوست که در آنجا به مدت هفت سال، 1984 تا 1990، تحلیلگر ارشد بازار بود، نقشی که در آن مسئولیت محتوای تحلیل تکنیکال ارائه شده روی ایر را بر عهده داشت. پس از خرید FNN توسط NBC ، بولینگر در انتقال به CNBC کمک کرد و به ارائه نظرات به طور منظم ادامه داد. او یک شرکت سرمایه گذاری به نام Bollinger Capital Management را تأسیس کرد. بولینگر هم یک تحلیلگر مالی خبره CFA و هم تکنسین بازار خبره CMT است.

جان بولینگر اولین تحلیلگر مالی بود که هر دو عنوان تحلیلگر مالی خبره CFA و هم تکنسین بازار خبره CMT  را به دست آورد. او همچنین رئیس موسس بازار تحلیلگران کالیفرنیای جنوبی است. بولینگر به عنوان مدیر اجرایی و رهبر مدیریت سرمایه بولینگر به فعالیت خود ادامه می دهد.

باند های بولینگر

در میان کتاب های جان بولینگر : “بولینگر در بولینگر باند ” به یازده زبان” و “نامه رشد سرمایه” ترجمه شده است. جان بولینگر مخترع ابزار مشهور و فوق العاده تحلیل تکنیکال به نام اندیکاتور بولینگر باند است.

باندهای بولینگر فواصلی هستند که بر روی نمودار قیمت ترسیم می شوند که بالا و پایین را به صورت نسبی تعریف می کنند. بولینگر در اوایل دهه 1980 شروع به توسعه باندهای بولینگر کرد. او در آن زمان گزینه های معامله را انجام می داد و بسیاری از تحلیل های او شامل نوسانات بود . در آن زمان باندهای تجاری با عرض ثابت در حال استفاده بودند. مشارکت آقای بولینگر استفاده از انحراف استاندارد نوسان برای تطبیق باندهای معاملاتی بود.

نتیجه گیری

استفاده از اندیکاتور باند بولینگر در تحلیل تکنیکال می‌تواند دقت بیشتری برای شما رقم بزند.  به دلیل کاربرد عالی و سادگی کار با بولینگر ، این ابزار می‌تواند به عنوان یک ابزارمهم در استراتژی معاملاتی شما باشد. تحلیل گر با آموزش کار با اندیکاتور باند بولینگر می‌تواند هرچه بهتر برای پیش‌بینی روند قیمت از آن استفاده نموده و با اطمینان بیشتری نسبت به معاملات خود در بازارهای ارز دیجیتال و بورس اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *